Separator na haluksy Valgomed: opinie użytkowników, gdzie kupić w Polsce

Cześć, mam na imie Magda. Haluksy u mnie zaczęli rosnąć, kiedy miałam dwadzieścia lat. Całe życie stopy byli piękne i eleganckie, płaskostopia nie było. Zawsze nosiłam wysokie obcasy. A potem nagle zaczęłam odczuwać bol podczas chodzenia, nawet stare buty zaczęli naciskać w okolicy kciuka. Nie tracąc czasu na przemyślenie, pobiegłam do lekarza. On wystraszył mnie operacja, której, oczywiście, ja nie chciałam. Ale powiedział, że istnieje inna opcja — separatory ortopedyczne. Byłam bardzo szczęśliwa z tego pomysłu, przeczytałam opinie na forach i kupiłam separator Valgomed, który miał najwięcej pozytywnych opinii. Nosze go już przez dwa miesiące, kość staje się mniejsza, już nie czuję bólu. Wiec opinie na forach nie skłamali.

Zdeformowany kciuk staje się prawdziwą katastrofą, powodując wielkie utrudnienia w chodzeniu. Korzystanie z separatora Valgomed daje szanse na to, że odbędzie się niechirurgiczna korekta zdeformowanych kości. Najczęściej ludzie nazywają ten problem haluksami. Dlatego Valgomed nazywa się separator na haluksy. Jest ta choroba trudna do leczenia, często wymaga operacji.

Zasady działania oraz konstrukcja separatora na haluksy Valgomed

Jest naukowo udowodnione, że przyczyną choroby jest utrata właściwości amortyzujących, w której rezultacie punkt trzymania stopy zostaje przesunięty. Z powodu niewłaściwie rozłożonego ładunku w stawie powstaje podwichnięcie. Stopniowo porusza się do strony głowa kości śródstopia, rośnie tkanka kostna. Więc powstaje guzek, który boli, uniemożliwia normalne chodzenie i wkładanie butów.

Efekt zastosowania skutecznego separatora na haluksy Valgomed

Głównym sposobem leczenia haluksów jest chirurgia w celu skorygowania kości — osteotomia. To jest rekonstrukcja stopy, która wpływa jednocześnie na kilka kości. Ona zmienia oś paliczka kciuka i kości śródstopia. W rezultacie chirurgii nie zawsze znika ból. Równocześnie osteotomia rozwiąże główny problem.

Najbardziej nieszkodliwym i naturalnym sposobem na pozbycie się choroby pozostaje korekta. Wykonywana jest za pomocą przyrządów ortopedycznych. Jednym z innowacyjnych projektów dla działań naprawczych jest separator Valgomed. W zakresie go stosowania występuje kompleksowy efekt:

 • zapobiega wzrostowi odcisków oraz nagniotków;
 • zmniejsza naprężenie w czasie ruchu, łagodzi ból;
 • sprawia, że można bardziej swobodnie wybierać buty.

Urządzenie może być przydatne w różnych przypadkach. Jest ono używane do:

 • zapobiegania wystąpienia haluksów;
 • w początkowym etapie powstawania haluksów;
 • w ciężkiej postaci choroby.

Jeżeli osoba zostaje zdiagnozowana płaskostopiem, powinna uprzednio zadbać o zdrowie stóp. Aby to zrobić, zalecają się specjalne ćwiczenia oraz dobór wkładek ortopedycznych. Po 30 latach istnieje wysokie ryzyko rozwoju choroby. Aby rozładować napięcie, należy wykorzystać żelowy separator na haluksy Valgomed. W początkowym etapie dla zdeformowanej stopy zalecane są środki korygujące. Dopóki choroba nie jest w zaawansowanym etapie, korygowanie jest znacznie łatwiejsze. Noszenie separatora może zatrzymać rozwój choroby, stopniowo normalizując kondycję kości. Kiedy choroba jest już w zaawansowanym etapie, ciągle jest szansa na naprawienie sytuacji. Valgomed może również pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z wyborem butów, usuwając ból.

Zasady działania oraz konstrukcja separatora na haluksy Valgomed

Specjalne narzędzie ortopedyczne Valgomed pozwala rozwiązać ten problem na różnych etapach. Jego siła tkwi w specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, która tworzy zdrowy rozkład ciężaru. Wykonuje następujące prace:

 • zmienia punkty podparcia, łagodzi naprężenie stawów;
 • zapewnia stałe kierowanie kości do prawidłowej pozycji;
 • chroni stopę przed negatywnym wpływem ścianek butów;
 • wpływa na podstawową przyczynę choroby.

Efekt ten prowadzi do hamowania procesów deformacji. Kciuk zostaje ustalony i stopniowo odzyskuje swoje miejsce. Kość śródstopia zostaje przywrócona do pierwotnej pozycji.

Separator Valgomed został stworzony w europejskich laboratoriach medycznych. Został on stworzony z uwzględnieniem anatomicznych cech człowieka. Podczas projektowania uwzględniali się indywidualne cechy ludzi, cierpiących na tę chorobę. Było to konieczne, aby doprowadzić je do normalnego życia, łagodzić dyskomfort podczas chodzenia. Równolegle był rozwiązywany problem pełnego odzyskania zdrowia stóp. Rozwiązanie tych wszystkich problemów stało się możliwe przez główne cechy konstrukcyjne:

 • Materiał hipoalergiczny. Narzędzie wykonane z materiałów naturalnych jest absolutnie nieszkodliwe. Nie powoduje reakcji alergicznych, zaczerwienień skóry lub podrażnień. Mimo ciągłego ścisłego kontaktu ze skórą nie pojawia się sudamen.
 • Użycie miękkiego żelu. Nowoczesny materiał żelowy orthohelium jest bardzo miękki. On zmiękcza jej kontakt z konstrukcją. W wyniku tego konstrukcja ma prawie niezauważalny wpływ na kości. Jej noszenie jest bardzo wygodne. Konstrukcja zapewnia ścisłe mocowanie stopy w pożądanej pozycji, jest bardzo trwała.
 • Stabilność. Ze względu na rozwiniętą formę konstrukcja doskonale dopasowuje się do stopy. Jest bardzo stabilna, nie przesuwa się podczas noszenia. Wtrącenia specjalne ustalają oddzielnie kciuk w stosunku do stopy.

Wskazania i przeciwwskazania Valgomed: ulotka urządzenia

Separator Valgomed jest wyznaczony jako środek profilaktyczny. Wskazania do przypisania zastosowania tego narzędzia zgodnie z ulotką są następujące:

 • koślawa deformacja kciuka z zespołem bólowym lub bez;
 • artroza śródstopnopaliczkowych stawów, zapalenie stawów i zapalenie kaletki;
 • dna moczanowa;
 • deformacja palców, ich korekta;
 • okres rehabilitacji po operacji korygowanie deformacji stop.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania środku. Powołanie naprawczego uzdatniania czyni lekarz. W przypadku złożonych deformacji należy uzyskać jego rady.

Efekt zastosowania skutecznego separatora na haluksy Valgomed

Jak stosować Valgomed? Gdzie kupić w Polsce? Czy jest dostępny w aptekach?

Urządzenie łatwo mieści się na nodze. Procedura jego instalacji jest wystarczająco szybka:

 • umieścić urządzenie na kciuku;
 • wciskając urządzenie do boku stopy, włożyć buty.

Produkt nie psuje wygląd, bo jest całkowicie niezauważony. Podczas noszenia ono praktycznie nie jest odczuwalne, ale tylko ułatwia chodzenie. Myc separator należy ciepłą wodą z mydłem. Może być stosowany przez dłuższy czas.

Opinie użytkowników wskazują, że kupować separator należy na oficjalnej stronie tu:

oficjalna strona producenta

Cena na tej stronie może być jeszcze niższa dzięki akcjom oraz promocjom. Gdzie kupić, jeżeli nie na tej stronie? W polskich aptekach, niestety, to urządzenie kupić niemożliwe.

Moja opinia na temat separatora jest następująca: on pomaga, ułatwia życie, zmniejsza bol, dlatego polecam!

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично (283 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

Submit comment